Prezes Władysław Kosiniak: Będę współpracował z każdym ws. bezpieczeństwa Polski

facebook.pl

W jaki sposób bezpieczeństwo i człowieczeństwo mogą iść w parze ws. kryzysu na granicy polsko – białoruskiej? I jaką propozycję ws. zażegnania wojny hybrydowej ma PSL? – pytaliśmy Władysława Kosiniaka – Kamysza– Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poruszyliśmy także sprawę Turowa, Covid -19 oraz kongresu PSL, który odbędzie się 4 grudnia w Warszawie.

– Oprócz wojska, policji, straży granicznej kluczowe jest zażegnanie miejsca, w którym powstaje problem – mówi Władysław Kosiniak – Kamysz – szef ludowców.

– Kolejną kwestią jest szczelność granicy – dodaje prezes PSL. Niezależnie jaki jest rząd, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski będę współpracował z każdym, bo jest to sprawa najważniejsza.

W sprawie człowieczeństwa należy pokierować się głosem np. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – dodaje.

Prezes PSL mówi także o poprawkach do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej.

Lekarza pytaliśmy także o sytuację epidemiologiczną. Tylko wczoraj (16.11) mieliśmy ponad 16. 5 tys. nowych zakażeń koronawirusem, a zmarły 282 osoby z COVID-19 – najwięcej w IV fali pandemii.

– Część z nas nie otrzymała rzetelnej informacji nt. szczepień.

Prezesa pytaliśmy, co możemy jeszcze zrobić?

W najbliższą sobotę prezes PSL będzie gościł w stolicy Dolnego Śląska.

Kongres PSL odbędzie się 4 grudnia w Warszawie. Zostanie na nim wybrany prezes Stronnictwa, Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content