Poseł Świat w „Porannym Gościu”: …

fot. Radio Rodzina

Katastrofa pod Smoleńskiem, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku była drugą pod względem liczby ofiar katastrofy w historii lotnictwa polskiego i największą pod względem liczby ofiar katastrofy w dziejach sił powietrznych naszego kraju.

5 lat po tragedii stoimy w miejscu – podkreśla Poranny gość Radia Rodzina Poseł PiS Jacek Świat.

Parlament Europejski zaapelował do władz Rosji o zwrot Polsce wraku prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. Propozycja podjęcia niezależnego międzynarodowego dochodzenia w sprawie katastrofy została odrzucona. To pokazuje związek pomiędzy tym, co się wydarzyło 5 lat temu, a ekspansją Rosji na Zachód – dodaje poseł:

Główne obchody upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem odbędą się w Warszawie, dokładnie 10 kwietnia:

We Wrocławiu pamięć zmarłych pod Smoleńskiem mieszkańcy uczczą dzień wcześniej 9 kwietnia w postaci m.in. Apelu Poległych:

10 kwietnia 2010 r. zginęło w tragedii pod Smoleńskiem 96 osób m.in. Prezydent RP Lecz Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści jak i wielu innych, którzy stanowili delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Rozmowę prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content