Poseł Świat w #PORANNYGOSC: Jestem …

fot. PJB

Mija 8 lat od tragedii, która wydarzyła się pod Smoleńskiem. Co wiemy po tylu latach od katastrofy, w której zginęło 96 osób? Pytamy w audycji „Poranny Gość” posła na sejm z PiS Jacka Świata.

 - Przebieg tej tragedii był inny niż mówiły o tym oficjalne dokumenty w raporcie MAK-u i raporcie Millera, mówi Jacek Świat.

Ostatnie prace nabrały nowej jakości, dodaje poseł.

Prokuratura Zbigniewa Ziobry,a także podkomisja Antoniego Macierewicza nie zakończyły swoich śledztw. Podkomisja ma pokazać sprawozdanie ze stanu rzeczy.

Dziś (10 kwietnia) odbędzie się ostatnia 96. miesięcznica. – Nie musimy dziś wołać o prawdę, organy państwa dążą do niej. Należy tę wielką inicjatywę w jakiś godny sposób zakończyć, mówi poseł na sejm,

W dzisiejszą rocznicę na Placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie odsłonięty pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Monument  zostanie odsłonięty o godz. 15.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie. Podczas uroczystości przewidziano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Na placu Piłsudskiego odsłonięty zostanie także kamień w miejscu, gdzie stanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

ZOBACZ WIDEO

Uroczystości upamiętniające odbędą się także we Wrocławiu. Poseł na sejm Jacek Świat zaprasza do udziału w wydarzeniach, które rozpoczną się od złożenia kwiatów o godz. 17.00.

 

Uroczystości zakończą się zapaleniem zniczy na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich obok Urzędu Wojewódzkiego.

POSŁUCHAJ:

 

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content