Poseł Paweł Hreniak o weryfikacji szczepień u pracowników

fot. PJB

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła na środę (24.11.) przewodniczących wszystkich klubów i kół sejmowych na spotkanie w sprawie sytuacji epidemicznej. Jak poinformowała, rozmowy pokażą, czy parlamentarzyści mogą ponad podziałami wypracować jeden ponadpartyjny projekt ustawy, dotyczący walki z epidemią COVID-19.

Spotkanie komentuje poseł PiS Paweł Hreniak.

– Jestem zwolennikiem, by przepisy pozwalające pracodawcy na weryfikację zaszczepienia pracownika były przyjęte w jak najszerszym konsensusie parlamentarnym – dodaje.

Przeciwny spotkaniu jest poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który napisał na Twitterze Kowalski: „Szanowna Pani Marszałek! W jakim celu organizuje Pani spotkanie z postkomunistami i antypaństwową PO Donalda Tuska? Wierzę, że po to, by powiedzieć, że będziemy przed nimi twardo bronić nie tylko granicy, ale i konstytucyjnych praw i wolności milionów Polaków!”  Do jego słów odniósł się poseł Paweł Hreniak.

Posła pytaliśmy także o ewentualne restrykcje na okres Świąt Bożego Narodzenia.


W ubiegłym tygodniu grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Premier podkreślał, że takie rozwiązania nie są przeciwko osobom niezaszczepionym. Apelował też o łagodniejsze spory o środki bezpieczeństwa wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa.

Z posłem na Sejm Pawłem Hreniakiem rozmawialiśmy także o kryzysie migracyjnym, ustawie antyinflacyjnej i nowej ustawie o OSP.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content