Poseł Krzysztof Bosak: To mechanizm rozliczeń i przymusu politycznego UE

fot. Radio Rodzina

Na 10 i 11grudnia zaplanowany jest szczyt Rady Europejskiej, na którym unijni przywódcy mają rozmawiać między innymi na temat unijnego budżetu. Polska i Węgry nie zgadzają się na powiązanie unijnych środków z zasadą praworządności. Konfederacja popiera weto w tej sprawie.

Poseł na sejm Krzysztof Bosak w audycji „Poranny Gość” tłumaczył dlaczego.

– To roztaczanie pewnego rodzaju mirażu. Od 15 lat jesteśmy kupowani przez Unię Europejską funduszami. Niepodległość nie jest na sprzedaż. Mechanizm, który próbuje nam narzucić UE to mechanizm rozliczeń i przymusu politycznego, dodaje poseł z ramienia Konfederacji.

– To mechanizm wymuszania praworządności, zaznacza Krzysztof Bosak.

Posła Krzysztofa Bosaka pytaliśmy także o ewentualne referendum ws. aborcji. – Zdecydowanie nie jestem za organizacją referendum w Polsce w fundamentalnych sprawach, podkreśla poseł na sejm.

Poseł Krzysztof Bosak podzielił się także z nami, że jego syn Artur Maksymilian przyjął 6 grudnia sakrament Chrztu Świętego.

Z posłem na sejm Krzysztofem Bosakiem rozmawialiśmy także o szczepieniach na Covid -19. Dziś (7 grudnia) rząd ma dziś przestawić narodową strategię szczepień.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content