Poseł Bosak: Biskupi włączają się w szantaż moralny Łukaszenki i lewicy mieszając terminy

fot. twitter

– Komuś kto nie jest agresywny i jest w stanie hipotermii nie odmówiłbym koca – mówił w audycji „Poranny Gość” – poseł na sejm Krzysztof Bosak. Poseł odniósł się także do zbiórki Caritas, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. – Mam duży szacunek do pracy Caritas, jednak ta zbiórka ma kontekst polityczny. Drażni mnie mieszanie terminów. Nie podoba mi się, że biskupi w swoich komunikatach nazywają migrantów ekonomicznych uchodźcami. Włączają się tym samym w szantaż moralny Łukaszenki i lewicy – podkreślał poseł Krzysztof Bosak.

Posłowie Konfederacji poparli budowę muru na granicy oraz nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej. Czy zatem sytuacja na granicy polsko-białoruskiej powinna zostać potraktowana ponad podziałami partyjnymi? Czy opozycja powinna mówić jednym głosem? – pytamy posła na sejm Krzysztofa Bosaka z Konfederacji.

– I tak i nie – mówi jeden z liderów Konfederacji.

Pewna doza krytyki opozycji dla partii rządzącej jest wskazana – dodaje poseł Krzysztof Bosak.

Konfederacja stoi na najtwardszym stanowisku ws. sytuacji na granicy jeśli chodzi o ochronę granicy i kontrolę ruchów migracyjnych.

– Powinniśmy ostrzegawczo zamknąć granicę, np. na dobę – dodaje jeden z liderów Konfederacji.

Pojawia się jeszcze kwestia imigrantów. Kto powinien się nimi zająć? – Należy ich przekonać, że nie uda im się osiągnąć celu. Rolą naszych służb granicznych nie jest troszczenie się o osoby, które atakują nasze granice. Jedyne, co możemy zrobić to wspierać tych ludzi, by wycofali się ze swojej podróży.

Poseł Krzysztof Bosak sprostował także informację, że nie dałby migrantom nawet koca. – Komuś kto nie jest agresywny i jest w stanie hipotermii nie odmówiłbym koca – mówił.

Poseł odniósł się także do zbiórki Caritas, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. – Mam duży szacunek do pracy Caritas, jednak ta zbiórka ma kontekst polityczny. Drażni mnie mieszkanie terminów. Nie podoba mi się, że biskupi w swoich komunikatach nazywają migrantów ekonomicznych uchodźcami. Włączają się w szantaż moralny Łukaszenki i lewicy – zaznacza poseł Krzysztof Bosak.

Z Krzysztofem Bosakiem rozmawialiśmy także o propozycji Konfederacji – tzw. tarczy antyinflacyjnej oraz o rosnących cenach mieszkań.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content