Pomagają dyskretnie jak Maryja w Kanie Galilejskiej

pixabay.com

Od lat prowadzą Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla ofiar przemocy i handlu ludźmi, pomagają w każdej sytuacji kryzysowej, zapewniają pomoc psychologiczną i prawniczą, udzielają bezpiecznego schronienia. Maryja jest ich patronką i czują Jej obecność –mowa o siostrach ze Stowarzyszenia „Związek Maryjny” w Bardzie.

– Udzielamy wsparcia w każdej trudnej sytuacji, mówi s. Dorota Frendenberg Prezes Stowarzyszenia „Związek Maryjny” .

Siostry prowadzą hostel dla 11 osób, dodaje siostra.

W czasie pandemii coraz głośniej mówiło się o wrastającej liczbie przypadków przemocy domowej. Siostrę pytaliśmy czy dostrzegały takie sytuacje o Ośrodku Interwencji Kryzysowej „Nadzieja” w Bardzie.

Siostry obsługują już 4 powiaty. Być może w tym roku uda się poszerzyć działalność jeszcze o kolejne trzy. Obecność Maryi jest tak obecna jak w Kanie Galilejskiej, Ona prosi Jezusa o interwencję zanim wybuchnie skandal, zaznacza siostra s. Dorota Frendenberg Prezes Stowarzyszenia „Związek Maryjny” .

Po wielu trudach i przygotowaniach udało się siostrom ponownie udostępnić własną stronę internetową, gdzie w jednym miejscu można znaleźć „wszystko na temat” – zarówno gdy chodzi o Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Nadzieja” jak i Gabinet ASLAN oraz Stowarzyszenie „Związek Maryjny”. Od wielu lat siostry starają się poszerzać zakres oferowanej pomocy. Więcej na: https://www.bardopomoc.pl/

POSLUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content