Po zdrowie do Karmelu. O. Antoni Rachmajda o warsztatach świątecznych

Fot. archiwum prywatne

Konferencja o przebaczeniu, wspólne pieczenie pierników, a może odkrywanie leczniczych właściwości ziół i przypraw? Instytut Duchowości Karmel i parafia pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu zapraszjąa mieszkańców do przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

Przedświąteczne warsztaty w klasztorze karmelitów bosych to już tradycja. Najbliższe rozpoczną się 10 grudnia i potrwają do niedzieli.

Zaczynamy od piątkowej konferencji o. Antoniego Rachmajdy ocd, który opowie o dobrej spowiedzi, przebaczeniu przy wigilijnym stole i szczerych, skutecznych życzeniach. Spotkanie potrwa w godz. 18:30-20:00.

W sobotę przeniesiemy się do kuchni. To za sprawą dietetyk Agnieszki Grzelki, która o 10:30 opowie o św. Hildegardzie, następnie odbędzie się indywidualne komponowanie składników na zdrowe herbaty. Od 15:00 startują zajęcia prowadzone przez kobiety z Instytutu Karmel. Warsztat obejmuje przygotowanie ciasta, pieczenie, dekorowanie i degustację pierników. Koszt udziału – 20 zł.

III niedziela Adwentu to z kolei czas Kiermaszu Świątecznego u karmelitów. Na okrąglaku w parafii przy ul. Ołbińskiej 1 będzie można nabyć: prozdrowotne mieszanki ziołowe, sadzonki, naturalne mydła i inne. Kiermasz trwa w godzinach 7:00-14:00. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, w niedzielę grupa ochotników wybierze się na warsztat w terenie w poszukiwaniu korzonków. Na ich bazie powstają zdrowotne maści, octy czy wywary. Grupę poprowadzi dr o. Antoni Rachmajda, duszpasterz, dyrektor IDK i – jak sam o sobie mówi – zielarz intuicyjny. Trwają zapisy. Zapraszamy.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Jak duchowo przygotować się do Świąt?

Cz. 2. Kuchnia św. Hildegardy, przyprawy, konsultacje z dietetykiem

Cz. 3. Wspólne pieczenie pierników

Cz. 4. O poszukiwaniu korzeni…

Rozmawiała Daria Detlaf

Fot. IDK Wrocław

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content