Piotr Semka w #PORANNYGOSC o …

fot. Radio Rodzina

Platforma Obywatelska złożyła wczoraj wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Krzysztof Brejza z PO tłumaczy, że ma to przeciwdziałać polityce personalnej czysto politycznej, ale także jest złożony, aby bronić policjantów.

– mówił Piotr Semka, dziennikarz, publicysta w tygodniku "Do Rzeczy", Poranny Gość Radia Rodzina.

Kolejnym tematem jaki został poruszony, to trwające ekshumacje ofiar katastrofy Smoleńskiej, wiemy już, że były dwa przypadki zamiany ciał, w dziewięciu przypadkach okazało się, że znajdują się w trumnach ciała innych osób; w trumnie prezydenta odnaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób. Czy Ewa Kopacz mówiła prawdę, przekazując nam informacje w sprawie katastrofy?

– Ewa Kopacz i cała polska delegacja nie miała żadnego wpływu na działanie rosyjskie, co było wynikiem braku działania Donalda Tuska – komentuje Piotr Semka:

W rozmowie poruszony został również temat dotyczący zamachów w zachodniej części Europy. Premier Beata Szydło komentując ostatni zamach w Londynie wyraźnie podkreśliła, że Europa musi się obudzić, wstać z kolan.

Naszego Porannego Gościa zapytaliśmy, czy Europa jest jeszcze w stanie przeciwstawić się terroryzmowi?

– To są problemy, które w przypadku krajów zachodnich mają tak długą genezę, że ciężko jest je teraz rozwiązać – mówi Semka:

– Państwa europejskie nie bardzo wiedzą, co teraz zrobić, to efekt polityki ostatnich 60 lat – kontynuuje Piotr Semka:

W ostatnim ataku w Londynie zginęło 8 osób, a 50 zostało rannych.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Cieniawski.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content