Pierwsze kroki ku współpracy uczelni …

fot. Radio Rodzina

Prof. Piotr Nowakowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu spotkał się z przedstawicielami Uniwersytetu Yaounde 1 w Kamerunie w celu nawiązania współpracy między uczelniami na polu edukacyjnym i naukowym. Wrocławska uczelnia chce rozszerzyć swoje działania poza Unią Europejską i umożliwić wymianę studentów, a jednocześnie uwrażliwić ich na problemy rolnicze w innych rejonach świata.

Mówił prof. Piotr Nowakowski z Instytutu Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego We Wrocławiu. Przedstawiciel wrocławskiej uczelni liczy na podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między uczelniami.

Pierwsze efekty współpracy zaowocują za ok. pół roku.

W imieniu kameruńskiej uczelni z prof. Nowakowskim spotkał się prof. Essimbi Zobo Bernard – dziekan ds. Badań i Współpracy Uniwersytetu Wydziału Nauk w Younde oraz prof. Nwaga Dieudonne odpowiedzialny na uczelni za rolnictwo ekologiczne.

Wrocławskiemu profesorowi towarzyszy Fundacja im. Stefana Szolc – Rogozińskiego Serce dla Afryki z jej przedstawicielami s. Tadeuszą Frąckiewicz oraz Adamem Gardynikiem. Fundacja w swej działalności prowadzi m.in. akcję Adopcja Serca, dzięki której na uczelni w stolicy Kamerunu kształci się ok. 100 studentów. Do tej pory wykształcenie otrzymało już kilkadziesiąt młodych osób.

Posłuchaj całego komentarza prof. Piotra Nowakowskiego.

Inf. własna PJB/RR.


Galeria

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content