Pielgrzymka pokutna w Kamerunie (FOTOGALERIA)

fot. class="img-responsive">

W palącym słońcu, kurzu i w obecności trzech żandarmów odbyła się dziś (8.02) w Kamerunie pielgrzymka pokutna ponad 100. wiernych na Górę Modlitwy. Pielgrzymkę poprzedziła nocna modlitwa

To kolejna taka inicjatywa kościelna podjęta przez s. Tadeuszę (Helenę Frąckiewicz), która posługuje na misji w Garoua Boulai.

 

Pielgrzymi wyruszyli z Gbabio (czyt. Babio) na górę Ora czyli Górę Modlitwy. Tutejsza ludność wierzy, że na szczycie góry mieszkają złe duchy, dlatego niska była frekwencja wśród wiernych, którzy mieszkają najbliżej.

 

Siostra Tadeusza zapowiada, że pielgrzymka odbędzie się także w przyszłym roku.

 

Wierni w trakcie pielgrzymowania śpiewali i odmawiali różaniec święty.

 

Na szczycie odbyła się Msza św. w języku francuskim. Gospodarz góry porównał życie każdego wiernego do pielgrzymowania, a także wytłumaczył symbolikę miejsca.

 

Pielgrzymka zawsze jest świadectwem  głębokiej wiary, zaznacza siostra.

 

Tutejsza ludność potrzebuje tej formy aktywności religijnej.

 

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało trzech żandarmów z uwagi na bliskość z Republiką Środkowej Afryki, gdzie wciąż dochodzi do zamieszek.

 

Na organizację pielgrzymki siostra Tadeusza potrzebowała zgody starosty. Kilka tygodni wcześniej informowała swoich wiernych o pielgrzymce zwłaszcza, że rozpiętość terenu, na którym posługuje s. Tadeusza wynosi 120 km.

 

Siostra zapewniła także wiernym, którzy mieszkają kilkadziesiąt kilometrów od miejsca wyruszenia pielgrzymki, dowóz i przywóz.

W pielgrzymce uczestniczyły licznie osoby m.in. należące do Legionu Maryi, Adam Gardynik – prezes Fundacji Stefana Szolc – Rogozińskiego Serce dla Afryki, Elżbieta Król, prof. Piotr Nowakowski z Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia oraz nasza radiowa koleżanka.

Trasa z Gbabio na Górę Ora miała 5 km i znajduje się w tzw. paśmie czerwonym niebezpiecznym dla samych Kameruńczyków, ale przede wszystkim dla turystów.


Galeria

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content