Panowie, na badania marsz! O raku prostaty słów kilka

fot. Radio Rodzina

Cykl audycji edukacyjnych realizowanych w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszych audycji, w każdy wtorek o godzinie 12:30.
Autorem cyklu odpowiedzialnym za realizacje audycji jest red. Piotr Lipieta.

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

Zapraszamy na cykl audycji edukacyjnych o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”.

Dzisiejsza audycja odpowie na pytania: Co to jest rak prostaty i jakie są jego objawy? Jakie są czynniki wpływające na rozwój choroby? Jakie są podstawowe badania i kto powinien się badać?

Na te pytania odpowiada ekspert naszej dzisiejszej audycji, dr n. med Krzysztof Tupikowski, urolog z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

POSŁUCHAJ:

Część 1:

Część 2:

Rozmawiał: Piotr Lipieta.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content