Operetka Wrocławska ma już 65 lat!

fot. Facebook Operetka Wrocławska

13 marca 1955 roku w gmachu Opery odbyła pierwsza premiera „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa w powojennym Wrocławiu. Jak pisał wówczas Lucjan Socha w Gazecie Robotniczej „z wielkim entuzjazmem przyjęta przez publiczność wrocławską (…) Niechże to wiosenne dziecko naszego miasta poczęte świadomie z potrzeb kulturalnych, rośnie, rozwija się, mężnieje i nabiera głosu”.

Lata mijały, zmieniała się kultura i ludzie, jednak wrocławska operetka przetrwała i już w piątek, 9 października, zaprasza na galę jubileuszową, która odbędzie w dawnym kinie Atom, w Naczelnej Organizacji Technicznej. W programie wydarzenia znalazły się najpiękniejsze fragmenty z operetek: Wesoła Wdówka, Zemsta Nietoperza, Clivia, Bajadera, Księżniczka Czardasza, Paganini, Hrabina Marica oraz Baron Cygański .

Gościem Przystanku Kultura był Maciej Michałkowski, wiceprezes stowarzyszenia Operetka Wrocławska. Rozmawialiśmy nie tylko o zbliżającej się gali jubileuszowej, ale również o tym, gdzie obecnie znajduje się Operetka Wrocławska na kulturalnej mapie Wrocławia, czym jest kicz oraz o tym czym operetka różni się od musicalu.

źródło: informacje prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content