Opera Wrocławska – o odkrywaniu dawnych polskich kompozytorów

fot. Radio Rodzina

Już 26 i 28 listopada Opera Wrocławska zaprasza na Koncert Arii Nieznanych z repertuarem zapomnianej polskiej muzyki. W programie pojawią się m.in. fragmenty „Barbary Radziwiłłówny”, „Pana Wołodyjowskiego” czy polonez koronacyjny Henryka Jareckiego. Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz.

Niektóre z utworów wybrzmią na żywo po raz pierwszy w powojennej historii Polski. Ocalił je Szymon Mechliński – niespełna 30-letni utalentowany śpiewak (baryton), Wielkopolanin i propagator zapomnianej muzyki. Dzięki jego oddanej pracy w bibliotekach teatrów udało się opracować i zorkiestrować kilkanaście cennych dzieł późnego romantyzmu. Artysta wyjaśnił też, dlaczego partytury zapisywane na papierze kwasowym znacznie szybciej ulegały degradacji.

Efekty poszukiwań usłyszymy podczas dwóch koncertów w Operze Wrocławskiej w ostatni weekend listopada.

Nasze studio odwiedzili: Szymon Mechliński, współtwórca „Koncertu Arii Nieznanych” oraz Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Dostęp do rękopisów. Początki odkrywania zapomnianych arii

Cz. 2. Repertuar koncertu

Cz. 3. Aktualny program wydarzeń i zapowiedzi grudnia 2021

Projekt realizowany jest w ramach ,,Opery Młodych”, autorskiego programu dyrektora artystycznego
Opery Wrocławskiej. Koncert usłyszymy 26 i 28 listopada o godzinie 19:00, a w ramach konkursu na antenie słuchacze Radia Rodzina mogą wygrać bilety.

PROGRAM KONCERTU:

Zob. też:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content