Olbrycht w „Porannym Gościu” Radia …

fot. PJB/RR

„Nigdy w PO nie było takiego zwyczaju, żeby obsadzać działaczami partyjnymi funkcje publiczne” – powiedział rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Odniósł się m.in. do zawieszenia Bartłomieja Misiewicza.

O komentarz poprosiliśmy Jana Olbrychta, posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, „Porannego Gościa”.

– Platforma w wielu przypadkach z jednej strony obsadzała swoich ludzi, z drugiej zostawiała ludzi, którzy do niej nie należeli, jeżeli się sprawdzali. PO dziś to sobie wyrzuca, bo często uznawano to za słabość – dodaje Olbrycht

Jan Olbrycht wskazuje, że od rządzących powinniśmy wymagać przeprowadzania konkursów, aby można było sprawdzić kompetencje danej osoby. Usunięcie konkursów, zdaniem europosła, jest bardzo złym ruchem.

Z Janem Olbrychtem rozmawialiśmy także o sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Komisja Europejska nie pozwie Polski do Trybunału Sprawiedliwości UE za nieprzyjęcie uchodźców wynikające z rozdzielenia tzw. kwot imigranckich. Czy to oznacza, że polski rząd miał rację?

Jan Olbrycht wyjaśnia również, dlaczego poprzedni rząd zgodził się na przyjęcie określonej liczby imigrantów:

Komisja Europejska nie może pozwać Polski do Trybunału, ponieważ nie ma takiego prawa.

Za nami także pierwsza debata telewizyjna Clinton-Trump. Zdaniem Jana Olbrychta dla bezpieczeństwa Polski znacznie lepszą sytuacją będzie wygrana Hillary Clinton – przy wszystkich zastrzeżeniach, jakie można do mieć do kandydatki Demokratów

Wybory w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada.

POSŁUCHAJ:

Prowadził Mateusz Cieniawski


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content