Nowe projekty w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim MOST

Fot. mat. pras.

SDA MOST to duszpasterstwo położone przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego i kampusie Politechniki Wrocławskiej. Skupia studentów największych uczelni w mieście. To właśnie oni wyszli z propozycją cyklu spotkań nt. seksualności. Wydarzenia odbywają się we wtorki o 20:15 i potrwają cały semestr.

Cykl formacyjny „(Nie)rozmawiajmy o seksie” jest to w sumie dwanaście spotkań, których tematyka oscyluje wokół seksualności. Zagadnienia, jakie będą poruszane, to między innymi antykoncepcja, tożsamość płciowa, zagrożenia płynące z seksualności, czy stawianie granic w relacji.

Spotkania będą prowadzone przez psychologów, biblistów, księży oraz małżeństwa, które wzbogacą słuchaczy o swoje świadectwa przeżywania seksualności i jej wpływu na relację ze współmałżonkiem oraz z Bogiem.
Cykl jest skierowany do wszystkich studentów, którzy chcą porozmawiać o seksie i dowiedzieć się więcej o sferze seksualności w duchu katolickim.

Spotkania odbywać się będę w każdy wtorek po Mszy akademickiej o 19:30. Planowana godzina rozpoczęcia spotkań to 20:15 w Stolarni.

Gościem Radia Rodzina była Weronika Hińcz z Duszpasterstwa MOST.

Cz. 1. Tematy, goście

Cz. 2. SDA Most – integracja i wspólne wartości

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content