Módlmy się o opanowanie żołnierzy, którzy dziś atakują Ukrainę

fot. Radio Rodzina

Do beatyfikacji sióstr elżbietanek pozostały trzy miesiące. Trwa nowenna, która przygotowuje nas do tego wydarzenia i zwraca uwagę na ofiary przemocy.

Tradycyjnie w trzeci wtorek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne do Katedry Wrocławskiej. O godz. 18:00 rozważania wygłoszą siostry ze Zgromadzenia św. Elżbiety oraz proboszcz ks. Paweł Cembrowicz. O 18:30 Msza Święta z intencją modlitwy o pokój i uzdrowienie.

W audycji s. Maria Czepiel CSSE opowiada o przygotowaniach, dramacie Ukrainy i biografii s. Adelheidis, która zginęła w Nysie 24 marca 1945 roku. Zaprasza Daria Detlaf.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Przygotowania archidiecezji wrocławskiej do beatyfikacji

Cz. 2. Zakony elżbietańskie w Czerwonogradzie (k. Lwowa) i Czarnomorsku (k. Odessy)

Cz. 3. Sylwetka s. Adelheidis Töpfer i przesłanie na dziś

Beatyfikację czcigodnych Sióstr Męczenniczek zaplanowano na 11 czerwca 2022 r. Wszystkie dotychczasowe odcinki nt. przygotowań do beatyfikacji są na stronie w zakładce Dziś w Kościele.

Modlitwa o uproszenie potrzebnych łask i o beatyfikację
Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek do prywatnego odmawiania

Panie Jezu Chryste Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, Ty umocniłeś Siostrę M. Paschalis i jej Towarzyszki do złożenia swojego życia w ofierze. Za cenę przelanej krwi dochowały Ci one dziewiczej wierności, broniły kobiecej godności innych oraz spełniały czyny miłosierdzia. Spraw, by Twój Kościół wyniósł je do chwały ołtarzy i ukazał ich świadectwo współczesnym wiernym. Niech przykład ten zachęci nas do wielkodusznej służby bliźnim oraz gorliwego wypełnienia Twoich przykazań. Jeśli jest to zgodne z Twoją wolą, udziel mi za ich wstawiennictwem łaski …, o którą Cię z ufnością proszę, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.  Amen

Ojcze nasz … Zdrowaś Maryjo … Chwała Ojcu …

Fot. elżbietanki.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content