Minister Dworczyk: Rafał Trzaskowski nie skupia się na współpracy, a na polityce

fot. Radio Rodzina

Dlaczego Andrzej Duda jest gwarantem ciągłości współpracy między rządem, a głową państwa? Czy ewentualna wygrana Rafała Trzaskowskiego przekreśla taką współpracę? Jaki jest cel wizyty prezydenta Polski w USA? oraz Czy Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje Kościół w swojej kampanii? – te pytania zadaliśmy Michałowi Dworczykowi – szefowi Kancelarii Premiera.

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w USA. – To naturalne, że politycy, którzy ze sobą współpracują się odwiedzają. Polska i Stany Zjednoczone są ważnymi sojusznikami nie tylko w Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale są także ważnymi partnerami, mówi minister Michał Dworczyk.

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego kandydata KO na urząd prezydenta, opinia publiczna powinna wiedzieć, czy są m. in. plany przenoszenia do Polski broni jądrowej lub budowy reaktora atomowego.  W tym celu wystosował do głowy państwa list. – Nie ma takich rozmów, należy to zaliczyć do kategorii plotek, komentował minister Dworczyk.

Czy tylko Andrzej Duda jest gwarantem ciągłości współpracy między rządem, a głową państwa?

Ministra pytaliśmy czy ewentualna wygrana kandydata KO wyklucza taką współpracę?

W Bielawie odbywa się dziś (24 czerwca) spotkanie z samorządowcami z udziałem ministra Michała Dworczyka oraz Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content