Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

pixabay

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu.

Człowiek pod względem fizjologii i anatomii układu pokarmowego jest niewyspecjalizowanym ssakiem, ssakiem wszystkożernym tj. świnia, niedźwiedź. To gatunki, które mogą przyjmować zarówno białko zwierzęce jak i białko roślinne – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego ZOO.

Niezwykle szybki rozwój mózgu nastąpił wtedy gdy człowiek zaczął polować – dodaje prezes ZOO Wrocław. To przyczyniło się do szybkiego rozwoju kultury.

Oczywiście dzisiaj potrafimy utrzymać się na diecie wegetariańskiej, ponieważ mamy ubrania, mieszkamy w domach, nie pracujemy ciężko, nie musimy biegać za swoim pokarmem, nie musimy polować, nie mamy chorób tj. kiedyś mieliśmy. Z drugiej strony przesadziliśmy z ilością zwierzą hodowlanych. One stanowią zdecydowaną większość, ok. 60% biomasy wszystkich ssaków żyjących na ziemi (bez morskich). Natomiast gdyby wszyscy ludzie przestawiło się na tylko na wegetarianizm, nie mamy tyle ziemi uprawnej, żeby ją obsiać. Trzeba by stosować bardzo intensywną uprawę, z dużą ilością nawozów. To też nie jest właściwa droga. To by spowodowało kolejne wyniszczenia – Radosław Ratajszczak.

Posłuchaj całej audycji:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content