Michalak w #PORANNYGOSC o kolei …

fot. Radio Rodzina

Prof. Chybicka, Stachowiak – Różecka, Jaros, Michalak, Butwicki – te osoby już wyraziły chęć, by startować na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Millward Brown na zlecenie sztabu Chybickiej, pod koniec października na grupie 1000 respondentów w II turze wyborów z wynikiem ponad 60 proc. wygrywa Alicja Chybicka.

Zdaniem Porannego Gościa Jerzego Michalaka – członka zarządu województwa dolnośląskiego to badanie ukazuje preferencje polityczne.

Kandydat na prezydenta z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego chce w trakcie kampanii skoncentrować swoją pracę na problemach związanych z wrocławskimi osiedlami.

Na drugim miejscu w sondażu uplasowali się Mirisława Stachowiak – Różecka z PiS, a na trzecim Michał Jaros z Nowoczesnej.

Jerzy Michalak w województwie odpowiedzialny jest za koleje, dlatego w trakcie kampanii będzie pokazywał swoją pracę jako członek zarządu. – Chciałbym by stało się to moją wizytówką, którą chcę pokazać wrocławianom, mówił na antenie Radia Rodzina Jerzy Michalak.

W ciągu 3 lat liczba pasażerów korzystających z kolei na Dolnym Śląsku podwoiła się i w 2017 roku przekroczy 22 mln. 

W planach jest także budowa dwóch ostatnich linii, dodaje członek zarządu województwa.

Stolica Wrocławia ma najmniej miejsc parkingowych w kraju przypadających na jedno auto informuje wrocławska prasa. – Konieczna jest budowa na obrzeżach miasta parkingów park & ride, mówi Michalak.

Obecnie w stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje 7 parkingów park&ride. W planach jest budowa kolejnych 12 takich miejsc.

Z Jerzym Michalakiem rozmawialiśmy także o recepcie na zadłużenie miasta.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiała Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content