Marszałek Morawiecki w „Porannym Gościu” …

fot. Radio Rodzina

W sobotę w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbyła się premiera kontrowersyjnego spektaklu „Śmierć i dziewczyna”. Do jego zagrania sprowadzono z zagranicy aktorów porno.

Spektakl w teatrze kierowanym przez Krzysztofa Mieszkowskiego, posła z partii Nowoczesna spotkał się z licznymi protestami. Marszałek Kornel Morawiecki, dzisiejszy Poranny Gość Radia Rodzina mówi o umiarze jako ochronie przed deprawacją młodzieży.

Krucjata różańcowa śpiewała religijne pieśni, a kilkadziesiąt osób blokowało wejście do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Później była szarpanina z policją. Demonstranci blokowali wejście widzom, którzy chcieli wejść na premierę spektaklu "Śmierć i dziewczyna".

Ostatecznie premiera się odbyła. Dyrektor teatru zaapelował do ministra kultury o podanie się do dymisji. Piotr Gliński wczoraj żądał zniesienia kontrowersyjnej sztuki z afisza.

Minął prawie miesiąc od wyborów do parlamentu, dwa tygodnie temu odbyło się zaprzysiężenie rządu, jesteśmy także po exposé premier Beaty Szydło.

Paweł Kukiz mówił, że w wystąpieniu premier zabrakło deklaracji o zmianach w konstytucji. Poranny Gość marszałek senior, poseł Kornel Morawiecki z Kukiz 15 oceniał exposé premier Szydło:

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premier Beaty Szydło. Za głosowało 236 posłów, przeciw było 202, 18 wstrzymało się od głosu. Poparcia rządowi udzielił cały, liczący 234 posłów klub Prawa i Sprawiedliwości i dwóch posłów niezrzeszonych. – Uważam to za złą decyzję – mówi Kornel Morawiecki, który jako jedyny w Kukiz'15 wstrzymał się od głosu:

Mimo sprzeciwu, Kukiz '15 widzi możliwość współpracy z PiS-em.

Było to widoczne w kolejnych głosowaniach np. ws. Trybunału Konstytucyjnego, dodaje poseł.

Rozmawiała Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content