Marek Jurek #PORANNYGOSC o projektach …

fot. Radio Rodzina

O projektach prezydenta ws. ustawy o SN i KRS, wyborach w Niemczech i akcji "Zatrzymaj aborcję" rozmawialiśmy dziś z naszym "Porannym Gościem" – europosłem Markiem Jurkiem.

Czwarte zwycięstwo partii Angeli Merkel w wyborach do Bundestagu, ale słaby wynik procentowy. Kanclerz ukarana została za swoją politykę względem imigrantów, mówił eurodeputowany Marek Jurek – prezes Prawicy Rzeczypospolitej

Rząd niemieckie będzie prowadził politykę bardziej umiarkowaną ws. imigracji, dodaje europoseł.

W Niemczech obecnie trwają rozmowy na temat powstania koalicji.

Wybory parlamentarne w Niemczech wygrał blok CDU/CSU, na który głosowało 33 procent Niemców. Tuż za partią Angeli Merkel uplasowali się socjaldemokraci, których poparło nieco ponad 20 procent głosujących. Największym zaskoczeniem niedzielnych wyborów jest rezultat antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD), która została trzecią siłą. Partia wejdzie do Bundestagu z wynikiem 12,6 procent. Na kolejnych miejscach uplasowała się Wolna Partia Demokratyczna z niespełna 11-sto procentowym poparciem, Lewica – 9 procent poparcia, a także Zieloni – 8,9 procent.

Z europosłem rozmawialiśmy także o akcji "Zatrzymaj aborcję". Trwa zbiórka pod inicjatywą. Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu tzw. aborcji eugenicznej, czyli przerwania ciąży ze względu na wady płodu. Zdaniem eurodeputowanego Marka Jurka obowiązkiem każdej partii w Polsce jest ochrona życia od samego początku.

Aby Sejm rozpoczął pracę nad projektem musi być zebranych 100 tys. podpisów.

Projekt 'Zatrzymaj aborcję” to już piąta obywatelska próba wprowadzenia zmian w prawie dotyczącym aborcji i zarazem trzecia podjęta od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych w 2015 r. Podpisy będą zbierane do 15 listopada.

POSŁUCHAJ:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content