Małgorzata Tracz: Mam nadzieję na 200 posłów w sejmie, którzy będą głosować jak Zieloni

fot. PJB

Walka z kryzysem klimatycznym, mafią śmieciową i degradacją środowiska naturalnego oraz uporządkowanie kwestii recyklingu odpadów to priorytety Małgorzaty Tracz z partii Zieloni, kandydatki do sejmu Koalicji Obywatelskiej.

– Musimy budować szerokie porozumienia. Chcemy rozmawiać przed i po wyborach, by postulaty były realizowane, mówiła w audycji „Poranny Gość” Małgorzata Tracz.

– Wielu Zielonych działa w organizacjach pozarządowych, ekologicznych, społecznych i ruchach miejskich, dodaje Małgorzata Tracz.

Małgorzata Tracz popiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Aktywistka odniosła się także w rozmowie „Poranny Gość” do happeningu Klaudii Jachiry, która zamieściła na Twitterze zdjęcia z  Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, w którym wzięła udział.

Na zdjęciu trzyma transparent z napisem: „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege” a w tle widać fragment pomnika z napisem „Bóg Honor Ojczyzna”.

– Dziwię się, że PiS nie skupia się na debacie publicznej, np. podwyższeniu ZUS-u dla przedsiębiorców czy na sezonie smogowym.

Małgorzata Tracz jest współprzewodniczącą Partii Zieloni. Należy do Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA  i Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, a także jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet. 

Cztery lata temu Małgorzata Tracz była jedynką Zjednoczonej Lewicy w wyborach do Sejmu. Była kandydatką na prezydenta miasta Wrocławia. Uzyskała ponad 14 tys. głosów mieszkańców Wrocławia.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content