Magdalena Korzekwa – Kaliszuk w …

fot. Radio Rodzina

Dwa projekty jeden za życiem – „Zatrzymaj aborcję” i drugi przeciwko życiu „Ratujmy kobiety” trafiły z końcem listopada do Sejmu. Projekt, który podpisało 830 tys. obywateli sprzeciwiający się aborcji eugenicznej znajduje się obecnie w Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Natomiast projekt liberalizujący prawo do aborcji przepadł w trakcie głosowania. Dziś w „Porannym Gościu” Radia Rodzina zestawiliśmy oba projekty.

 - Tylko projekt „Zatrzymaj aborcję” daje prawo i wolność życia tym, którzy uważani są za ludzi drugiej kategorii, mówi Magdalena Korzekwa – Kaliszuk – prawniczka, psycholog, dyrektor CitizenGO Polska.

– Projekt lewicy, który daje możliwość zabijania dzieci narusza prawo polskie i międzynarodowe.

– Dodatkowo w projekcie jest propozycja uchylenia zapisu o eksperymentach na dzieciach.

Projekt jest słaby, zawiera liczne błędy, a osoby, które uczestniczyły w czarnych marszach nie zapoznały się z jego treścią, dodaje prawniczka.

– Na szczęście projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” nie udało się zakrzyczeć, a lewica straciła paliwo, by lobbować za zabijaniem dzieci.

Ok. 95% aborcji w Polsce dokonywana jest ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności u dziecka – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk,

Na razie nie wiadomo kiedy projekt „Zatrzymaj aborcję” trafi do drugiego czytania.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiała Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content