Maciej Gnyszka: ze świętym Maksymilianem zawarłem układ

fot. Radio Rodzina

Od lat prowadzą swoje firmy, mają rodziny i przekazują dzieciom wiarę. W naszym studiu opowiedzieli o inicjatywie „Startup na Maxa”, czyli dlaczego chcą, aby św. Maksymilian Maria Kolbe został patronem przedsiębiorców.

Maciej Gnyszka (ten w czerwonym) to człowiek-orkiestra. Założyciel Towarzystw Biznesowych, Fundacji Dobrych Mediów, autor bloga i wielu publikacji. Wstaje rano o 4:30 (nie za karę), a do Wrocławia przyjechał, by nawiązać nowe kontakty (z nami). Towarzyszył mu Sebastian Bigos, wiceprezes wrocławskiego oddziału Towarzystwa.

Spotkaliśmy się 8 stycznia, we wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego. Okazuje się, że święty pomógł Maciejowi w niejednej sytuacji.

I tak zaczął się okres poznawania dzieł św. Maksymiliana oraz publikacji, które pokazują jego dorobek. Studia w Rzymie, rozwój Niepokalanowa, rozbudowa straży pożarnej, stosowanie najnowszej technologii etc.

Nieformalny układ trwa do dziś, bo Maciej Gnyszka zainicjował petycję do Ojca Świętego Franciszka, by św. Maksymiliana Kolbe ustanowić patronem przedsiębiorców i startupowców.

Posłuchaj całej rozmowy:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Rozmawiała Daria Detlaf.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content