Liturgia Słowa, błogosławieństwo i kidusz. Przed nami kolejne Wrocławskie Dni Judaizmu

fot. Radio Rodzina

17 stycznia Kościół Katolicki w Polsce będzie obchodził Dzień Judaizmu. Wydarzenie ma pomagać w rozumieniu korzeni wiary i budowaniu dialogu.

„Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8) – to hasło zbliżającego się XXIII Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. We Wrocławiu odbędzie się on po raz osiemnasty i tradycyjnie wydarzenia z nim związane zostaną rozbudowane na trzy dni (15-17 stycznia).

„Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – wokół tego słowa chcemy zbudować Liturgię Słowa Bożego.

Anna Siemieniec, koordynująca Wrocławskie Dni Judaizmu

Świętować razem – ale jak?

Dla Żydów dniem odpoczynku jest szabat, który zaczyna się w piątek po zmierzchu. Dla chrześcijan to niedziela, pamiątka Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – tłumaczy Anna Siemieniec:

Gościem Radia Rodzina była Anna Siemieniec, koordynator Wrocławskich Dni Judaizmu. – By zrozumieć Chrystusa, musimy sięgać do korzeni i je rozumieć:

Podczas obchodów we Wrocławiu przygotowano m.in. promocję przewodnika po żydowskim Wrocławiu, dwugłos, czyli wspólną Liturgię Słowa oraz możliwość uczestniczenia w nabożeństwie szabatowym. Więcej informacji na stronie http://www.dzienjudaizmu.pl/ Wstęp wolny.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

mat. pras./ Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl