L’Isola: tajemnice kuchni włoskiej

fot. Radio Rodzina

Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych i lubianych. Włoskie makarony nie wymagają długiego przygotowania, chętnie jedzą je dzieci i dorośli.

Czy jednak kuchnia włoska, którą znamy w Polsce, rzeczywiście oddaje tamtejsze realia? Jakie błędy popełniają Polacy w włoskich daniach?

Mówi Ewa Hadzik z restuaracji L’isola

Świadomość dotycząca jedzenia jest coraz wyższa, zmieniają się też nasze wymagania. Jakiej kuchni włoskiej oczekujemy? Jak gotować, by zadowolić wrocławian?

Dietetycy alarmują, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i bez niego nie można wychodzić z domu. Ciekawe, co myślą o włoskim podejściu do tego posiłku…

Do śniadania Włosi nie przywiązują dużej uwagi, za to kolacja to okazja do spotkania z rodziną i przyjaciółmi, i smakowania pysznych potraw.

Lody włoskie to prawdziwy rarytas. A jakimi słodkościami zajadają się Włosi?

Szefem kuchni w L’Isola Sweet & Salty jest Vincenzo. Zapytaliśmy go, co najbardziej docenia w kuchni włoskiej

Kuchnia włoska bazuje na świeżych produktach. Czy można więc po włosku, zgodnie z tradycyjnymi recepturami, gotować we Wrocławiu?

Kuchnia włoska w powszechnej opinii uchodzi za prostą. Co więc jest w niej trudne?

Specjalnością Vincenzo z pewnością nie są słodycze. Kuchnia wytrawna ma jednak wiele odsłon – co lubi w niej najbardziej?

Dobremu makaronowi chyba nikt nie jest w stanie się oprzeć. Polskie wersje carbonary czy bolognese nie do końca oddają ich prawdziwy, włoski smak. Specjalnie dla Radia Rodzina Vinceznzo opowiada, jak dobrze ugotować makaron i jak zrobić prosty, ale pyszny sos

Vincenzo podzielił się z nami także swoimi spostrzeżeniami na temat kuchni polskiej

W L'Isola Sweet & Salty można spróbować włoskich makaronów, tradycyjnych dań, a także lekkich sałatek czy zup. A na deser kawa, ciasto albo lody. O specyfice kuchni we wrocławskiej restauracji mówi Vincenzo

Zaproszenia na śniadania (w wersji polskiej z włoskimi dodatkami) lub na kawę i ciasto ufundowane przez restaurację L’Isola będą mogli Państwo wygrać podczas konkursów w naszym plenerowym programie z Ostrowa Tumskiego w niedziele między 16:00 a 19:00.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content