Ks. prof. Cisło w „Porannym …

fot. Radio Rodzina

Dziś (2.02) obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, kończymy też rok poświęcony osobom konsekrowanym. To czas do podsumowań. Polacy są wciąż dominującą grupą wśród misjonarzy. Ważne by ich wspierać, zaznacza ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

Zbliżający się Wielki Post może być czasem szczególnej pamięci o chrześcijanach prześladowanych w różnych rejonach świata.Warto pamiętać o "trzech krokach", zaznacza ks. Cisło

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do włączenia się w akcję "Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii." Akcja trwa do 30 marca 2016 roku.

Z ks. Cisło rozmawialiśmy też o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Miejsca święte wyglądają na porzucone a chrześcijanie, którzy pracują w turystyce myślą o emigracji. 2015 rok był bardzo trudny dla całej Ziemi Świętej i dla pielgrzymów, zaznacza ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, który w sobotę wrócił z Betlejem

Większość chrześcijan pracuje w branży turystycznej. Mają miejsca noclegowe, prowadzą restauracje, są przewodnikami a w tej chwili wszystkie miejsca pielgrzymkowe są puste.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi.

Posłuchaj całej rozmowy:

Rozmawiała Barbara Misiewicz


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content