Kosiniak – Kamysz: Ratownicy powinni zarabiać dwa razy więcej

facebook.pl

-Ratownicy powinni zarabiać dwa razy więcej. Nowy wiceminister zdrowia to kpina z dialogu społecznego i zasłona pijarowa – mówi w audycji „Poranny Gość” – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz. Z prezesem ludowców rozmawiamy o protestach medyków, nowym wiceministrze zdrowia czy miejscu dla Jarosława Gowina w Koalicji Polskiej.

„Medycy codziennie dbający o nasze zdrowie i życie zasługują na godne wynagrodzenia i dobre warunki pracy. Oklaski nie wystarczą, rząd musi pilnie rozwiązać kryzys w ochronie zdrowia. Stawką jest zdrowie Polaków!” – napisał na twitterze -szef PSL Władysław Kosiniak – Kamysz.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego pracował z pacjentami covidowymi w czasie trzeciej fali koronawirusa. W czwartek ludowcy (16 września) wnoszą pod obrady Sejmu postulaty medyków.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że spełnienie postulatów zawodów medycznych oznaczałoby zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia aż o 100 mld zł. Sprawę komentuje Władysław Kosiniak – Kamysz.

Prezes PSL był pytany ile medycy powinni zarabiać? -Ratownicy powinni zarabiać dwa razy więcej, mówi prezes PSL.

Piotr Bromber został nowym wiceministrem zdrowia. Ma zajmować się prowadzeniem dialogu z różnymi grupami, m.in. medykami i pacjentami. – To kpina. Dialogiem społecznym powinna zająć się Olga Semeniuk. Nowy wiceminister zdrowia to zasłona pijarowa – mówi Władysław Kosiniak – Kamysz.

Z szefem ludowców rozmawialiśmy także Jarosławie Gowinie czy ewentualnych przedterminowych wyborach.

POSŁUCHAJ:

W południe ma odbyć się spotkanie prezydenckiej minister Bogny Janke z protestującymi.

Ratownicy medyczni żądają podwyżek, dodatku 1600 zł netto oraz premii za pracę w weekendy i święta. Ratownicy mają żal do Ministra Zdrowia i rządzących, że w pandemii wysłużyli się nimi podczas akcji ratowania zdrowia. Od 4 lat resort nie objął ich jednak ustawowo zawodem medycznym (jak lekarzy czy pielęgniarki).

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content