Kosendiak w „Porannym Gościu” o …

fot. Radio Rodzina

Otwarcie Narodowego Forum Muzyki największej i najnowocześniejszej w Polsce inwestycji w dziedzinie kultury już 4 września. Nazwa obiektu nawiązuje do planów sprzed stu lat, które dotyczyły utworzenia Forum Sztuki w miejscu celebracji uroczystości państwowych i militarnych.

Do otwarcia obiektu pozostało jeszcze 7 miesięcy. O przebiegu prac mówił dziś na antenie Radia Rodzina – Andrzej Kosendiak dyrektor NFM -Poranny Gość Radia Rodzina.

To będzie bogaty i ciekawy sezon na scenie muzycznej – zapowiada dyrektor NFM. 6 września początek 50-tych Wratislavia Cantans. Pierwszych muzyków z zagranicy zobaczymy natomiast 8 września.

Gmach NFM został wzniesiony wg projektu Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates, wyłonionego w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Powierzchnia użytkowa głównego budynku wynosi 35,3 tys. m² .W gmachu znajdują się m.in.: cztery sale koncertowe, w tym główna z 1800 miejscami, i trzy kameralne dla widowni liczącej od 250 do 450 osób, a także studio nagrań, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, przestrzeń wystawiennicza. Przy obiekcie znajduję się trzypoziomowy parking na ok. 700 pojazdów. Przed budynkiem na zmodernizowanym placu Wolności będą organizowane plenerowe wydarzenia kulturalne. Koszt całej inwestycji to ok. 400 mln zł z czego 330 mln zł netto pochłonęła budowa samego budynku.

POSŁUCHAJ CAŁEK ROZMOWY PATRYCJI JENCZMIONKI -BŁĘDOWSKIEJ Z DYREKTOREM NFM A. KOSENDIAKIEM


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content