Kobieta w najmniejszym państwie świata. Jak żyje się w Watykanie? Rozmowa z Magdaleną Wolińską-Riedi

fot. Sergio Natoli

Magdalena Wolińska-Riedi przez 16 lat mieszkała za murami Watykanu. Jej sąsiadami byli Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Za Spiżową Bramą, gdzie obowiązują nieco inne reguły życia niż w „zwyczajnym” świecie, czuła się jak w domu. Teraz zaprasza tam czytelników.

„Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata” to opowieść o życiu zwyczajnych mieszkańców Watykanu, panujących tam zwyczajach i historii, jaka się w nim kryje.

– Żyjemy obostrzeni specjalnymi zasadami, dlatego że z jednej strony to dla nas mały, normalny świat, z drugiej jednak jesteśmy w sercu Kościoła, otoczeni przedstawicielami duchowieństwa – mówi Magdalena Wolińska-Riedi

W Watykanie wszyscy się znają. Wśród 440 stałych mieszkańców państwa przypada 110 członków Gwardii Szwajcarskiej i 150 żandarmów. Ich żony tworzą silną, wspierającą się grupę.

Autorka mieszkała w Watykanie przez ostatnie dwa lata pontyfikatu Jana Pawła II, a także w czasie panowania Bendykta XVI i Franciszka. – Każdy z papieży jest mi bliski, ale każdy w inny sposób – mówi Magdalena Wolińska-Riedi

Książka „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata” miała premierę 18 września. Recenzja i konkurs na naszej antenie w poniedziałek 23 września.

Posłuchaj rozmowy:

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content