Kimso w #PorannyGość o ustawie …

fot. GK/RR

Będziemy pracować krócej. Decyzją rządu od 1 października 2017 roku wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Obniżenie wieku emerytalnego to projekt, który popierała Solidarność i która liczyła na to, że obecny rząd uchwali tę ustawę.

– To bardzo dobra zmiana – mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący Dolnośląskiej Solidarności, "Poranny Gość" Radia Rodzina:

Jak wyliczają eksperci, wcześniejsza emerytura to niższe świadczenia. Wielu emerytów będzie chciało lub musiało dalej pracować.

– To prawo, nie obowiązek. Trzeba spojrzeć na ten problem szerzej, wiele leży w kwestii rządu – dodaje Kimso:

Niektóre zawody mają możliwość przejścia na szybszą emeryturę przy wyższych świadczeniach, to również temat, o którym warto rozmawiać:

Przypomnijmy, od 2012 roku mogliśmy przejść na emeryturę dopiero w wieku 67 lat, niezależnie od płci. Nowe rozwiązania obniżonego wieku wejdą w życie jesienią przyszłego roku.

Naszego "Porannego Gościa" poprosiliśmy także o komentarz w sprawie ostatniego protestu nauczycieli ZNP przeciwko reformie edukacji.

– Samymi hasłami bez konkretnych rozmów wiele się nie zdziała – zauważa Kimso i puentuje, że "Solidarność" jest z nauczycielami w tej sprawie i cały czas są przez nich prowadzone rozmowy z przedstawicielami rządu.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content