Kimso i Orion – Jędrysek …

fot. Radio Rodzina

W ubiegłą środę rząd przyjął program naprawczy Kompanii Węglowej. Zakłada on między innymi wygaszenie pracy czterech kopalń. Pracę ma stracić kilka tysięcy osób, pozostali mają mieć zagwarantowane zatrudnienie.

Wciąż nie ma porozumienia ws. polskiego górnictwa. Nocne rozmowy rządu i górników z udziałem premier Ewy Kopacz nie doprowadziły do porozumienia w sprawie planu restrukturyzacji kopalń. Zeszłoroczna decyzja ówczesnego szefa rządu bardzo utrudnia negocjacje, gdyż Premier Donald Tusk zapewniał, że żadna kopalnia nie zostanie zlikwidowana, a restrukturyzacja nie pociągnie za sobą tak drastycznych zmian – mówi Kazimierz Kimso – przewodniczący dolnośląskiej solidarności – Poranny Gość Radia Rodzina.

„Ci ludzie nie są w stanie niczego zaproponować. Ich głównym celem jest zlikwidowanie silnego oporu społecznego jakim może być solidarność” – komentuje prof. Mariusz Orion – Jędrysek – poseł na sejm RP z ramienia PiS.

O 10.00 mają się spotkać przedstawicie górniczych związków zawodowych, żeby podjąć decyzję co dalej z protestami. Obecnie podziemny strajk trwa w 8-miu kopalniach Kompanii Węglowej. Protesty odbywają się również na powierzchni.

POSŁUCHAJ ROZMOWY PATRYCJI JENCZMIONKI – BŁĘDOWSKIEJ


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content