Kevin Vost „Przewodnik po samotności. Jak nauka i wiara pomagają nam ją zrozumieć i czerpać z niej siłę”

fot. GI

Jak być samemu, samej, ale nie czuć się samotnie? W jaki sposób budować więzi z innymi? Jak odnaleźć pisane nam wszystkim szczęście? Na te pytania odpowiada książka Kevina Vosta „Przewodnik po samotności. Jak nauka i wiara pomagają nam ją zrozumieć i czerpać z niej siłę”, która łączy dwie płaszczyzny – psychologię i wiarę.

Autor to doktor psychologii klinicznej, wykładowca, członek komisji amerykańskiej Mensy, doradca organizacji, która certyfikuje osobistych trenerów fitness. Jest tercjarzem dominikańskim, autorem kilkunastu książek katolickich, występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych. Uwielbia pić kawę i studiować ponadczasowe księgi tomistyczne w towarzystwie żony, dwóch synów oraz dwóch psów.

Co więc możemy odnaleźć w książce? Konkretne propozycje św. Tomasza z Akwinu, który źródeł szczęścia upatruje w wierze, cnotach teologalnych i kardynalnych – umiarkowaniu, męstwie, sprawiedliwości i roztropności. Vost podaje przy tym konkretne działania, które warto podjąć w celu złagodzenia samotności własnej lub innych. Inspiruje tym samym do aktywnego poszukiwania własnych dróg do pełni szczęścia.

Cała audycja

cz. 1

cz. 2

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content