Kempa w #PorannyGość o piątkowych …

fot. Radio Rodzina

W piątek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zebrał się w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2017, a także przyjęcia ustawy dezubekizacyjnej, obniżającej emerytury i renty byłym funkcjonariuszom służb komunistycznych.

Naszego „Porannego Gościa” Beatę Kempę, minister, szefa Kancelarii Rady Ministrów zapytaliśmy, co wydarzyło się w Sejmie w piątek i sobotę:

Po zablokowaniu obrad przez opozycję, Marszałek Sejmu zdecydował o przeniesieniu głosowania nad budżetem do Sali Kolumnowej. Opozycja uważa, że głosowanie w tej nowej sytuacji nie było ważne i nie można ustalić czy było kworum.

– Kworum oczywiście było, w poprzedniej kadencji Sejmu miała miejsce podobna sytuacja – dodaje minister Kempa:

Inny postulat opozycji to wolne media. Proponowane zmiany w pracy dziennikarzy w Sejmie dotyczące „wypchnięcia” ich do centrum prasowego, zdaniem wielu osób uniemożliwią ich pracę. Rząd jest dziś oskarżany o blokowanie wolności słowa. Naszego „Porannego Gościa” poprosiliśmy o komentarz w sprawie tych oskarżeń:

W internecie możemy znaleźć wiele informacji, które mówią o tym, że PO i KOD szykują Majdan. Czy Polacy będą mieć spokój podczas Świąt Bożego Narodzenia?

– Mam nadzieję, że wszyscy ci, którym na sercu leży błogosławiony czas Świąt zadbają o spokój – puentuje minister Beata Kempa:

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content