Justyna Korytkowska: Było mi cholernie trudno się z tym pogodzić

fb.com

Nie złamała jej choroba nowotworowa, ponad 20 kontuzji i brak pieniędzy na treningi. Dziś Justyna Korytkowska, polska lekkoatletka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski walczy o to, by wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

W maju 2019 r, podczas pobytu na obozie przygotowawczym w Szwajcarii, Justyna Korytkowska usłyszała od lekarzy, że ma nowotwór. Jak sama mówi – dopuszczała do siebie najgorsze myśli.

Polka przeszła dwie operację. Po diagnozie Polka poddana została poddana dwóm operacją. Po leczeniu w Szwajcarii powróciła do Polski na kontrtypowanie leczenia.

Na szczęście, chorobę udało się przezwyciężyć i dziś Polka walczy o Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W tak trudnych momentach wiara często poddawana jest próbie i choć Justynie również ciężko było pogodzić się z chorobą, to właśnie wiara była fundamentem jej siły.

Kolejnym problemem Justyny w przygotowaniach do IO w Tokio były problemy finansowe. Na szczęście i tutaj, jak wspomina sportsmenka, Bóg jej towarzyszył i sponsor się znalazł.

Z Justyną rozmawialiśmy również o Nowennie Pompejańskiej, o tym jak zmieniła ją choroba i szansach na wyjazd do Tokio.

Posłuchaj rozmowy:

cz.1

cz.2

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska w Tokio zostały przełożone na rok 2021. Czy Polce uda pojechać do Japonii? Mamy nadzieję, że tak i oczywiście mocno trzymamy kciuki!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl