Jaros i Grzelczyk w „Porannym …

fot. PJB/RR

W piątek Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt „Ratujmy kobiety” całkowicie legalizujący aborcję, jednocześnie zdecydował o skierowaniu do prac w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka projektu „Stop aborcji”, który zakłada wprowadzenie w Polsce pełnej ochrony życia już od poczęcia.

Posłowie PiS-u głosowali przeciwko odrzuceniu projektu. Wszyscy posłowie Nowoczesnej i większość posłów Platformy głosowała za odrzuceniem projektu „Stop aborcji”. – Jestem za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, mówił dziś na w „Porannym Gościu” Michał Jaros z Nowoczesnej.

– Nie przypadkiem projekt trafił do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, mówi Krzysztof Grzelczyk, członek PiS i były wojewoda dolnośląski.

Były wojewoda jest jednocześnie przeciwny karaniu kobiet.

Z Porannym Gośćmi rozmawialiśmy także o nowym kole poselskim, sytuacji w PO, a także dymisji Dawida Jackiewicza czy rekonstrukcji rządu.

Szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński zwrócił w piątek uwagę, że PiS nie może pozwolić sobie na błędy. – Jesteśmy pod szczególnym nadzorem. Musimy być jak żona Cezara. Zagrożenie, które jest przed nami – możemy się potknąć o własne nogi – mówił.

Odwołanie Dawida Jackiewicza, sprawa Misiewicza, planowana rekonstrukcja rządu i wymiana wojewodów. – Najważniejszy jest fakt, że te błędy zostają zauważane i wyciągamy z tego konsekwencje – mówił w „Porannym Gościu” Krzysztof Grzelczyk – były wojewoda dolnośląski i członek PiS.

Sprawę odwołania Jackiewicza i sytuacji w spółkach Skarbu Państwa skomentował także Michał Jaros, poseł Nowoczesnej.

Lider Nowoczesnej powiedział, że dotychczas zweryfikowano nazwiska 227 osób, które otrzymały stanowiska dzięki powiązaniom z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Według posła Jarosa tych nazwisk jest więcej.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska

IAR/inf. wł.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content