Jak zabezpieczyć się przed podróżą w czasie pandemii?

fot. PJB

Polacy zaczynają planować wakacje choć wciąż jest wiele niepewności, np. czy zostaną wprowadzone dodatkowe działania ws. mobilności. Wiele krajów wymaga wykonanie testu RT-PCR, który musi być przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem, obowiązek wykonania testu dotyczy wszystkich podróżnych, w tym dzieci. Jak bezpiecznie podróżować i jak zabezpieczyć się przed wyjazdem? – radzi Agnieszka Kulbida z Biura Podróży Camino.

-Od 3 tygodni panuje poruszenie w branży turystycznej. Wszyscy czekamy na tzw. zieloną kartę, która doprecyzuje warunki wyjazdu jak i wjazdu z kraju, mówi Agnieszka Kulbida z Biura Podróży Camino.

W tzw. zielonej karcie będą uwzględnieni także ozdrowieńcy.

Testy PCR kosztują dziś od 300-500 złotych. Jak zaznacza Agnieszka Kulbida z Biura Podróży Camino planując wakacje warto pomyśleć o tzw. ubezpieczeniu covidowym czyli dodatkowym zabezpieczeniu.

Takie ubezpieczenie wynosi od 3-6 proc. wartości umowy i zabezpiecza nas przed wszystkim, a firma ubezpieczeniowa zwraca nam 100 proc.  Zdarza się, że biura podróży mają tzw. promocje, by móc dwukrotnie zmienić datę wylotu.  

Powoli zaczyna budzić się do życia turystyka sakralna.

Kraje europejskie zwalniają z obowiązku testu osoby, które przedstawią zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na SARS-COV-2 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu muszą być w języku angielskim.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content