Jak będzie 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę?

fot. Radio Rodzina

W tym roku pielgrzymka do Częstochowy potrwa w dniach 3-10 sierpnia. Codziennie na trasie będą inne grupy, a pielgrzymi pokonają łącznie ok. 200 km. Nowością są m.in. grupa rodzinna oraz katedralna.

Hasło 41. PPW – „Spotkanie”

Dziennie pielgrzymi pokonują od 23 do nawet 33 km. Udział w wydarzeniu to nie tylko duchowe rekolekcje i droga do Boga, ale również spotkanie z drugim człowiekiem. Wspólna modlitwa, słuchanie Słowa, śpiew, odpoczynek, posiłki… Każdy dzień zaczyna się Mszą Świętą i w drogę!

Grupy

Pielgrzym wybierając się na Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę wybiera grupę / parafię, z którą chciałby iść. Każda ma inną charakterystykę: od pokutnej, przez paulińską, akademicką, karmelitańską i wiele innych – aż po pielgrzymów duchowych. W trasę wyruszają też pątnicy naszej archidiecezji: z Brzegu, Wołowa czy Brzegu Dolnego.

Zapisy

Trwają zapisy przez stronę http://pielgrzymka.pl/. W każdej grupie może uczestniczyć do 300 osób (plus osoby zaszczepione). Na miejscu będzie też grupa, która przejdzie całą pielgrzymkę. Organizatorzy zapraszają do zapoznania się ze szczegółami i nie zwlekania z wypełnieniem formularza.

Nie patrzeć w asfalt… Lecz zachwycać się stworzeniem

W tym roku zostanie upamiętniony śp. ks. Stanisław Orzech Orzechowski, założyciel oraz od 1981 r. główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Zmarł w maju br. w wieku 81 lat.

POSŁUCHAJ

Nasze studio odwiedził ks. Tomasz Płukarski – wieloletni rzecznik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, obecnie główny przewodnik.

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Rok 2020. Fot. ks. Daniel Solarz

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content