Ikony dla Ukrainy – wylicytuj i pomóż

fot. Radio Rodzina

W obliczu trwającej wojny na Ukrainie, Hubert Kampa z Fundacji „W Błogosławionej Sztuce” (In Blessed Art) przygotował cykl dzieł namalowanych na byłych skrzyniach do przenoszenia amunicji. –To, co służyło do czynienia zła, zamieniam w duchową broń – mówi ikonograf, organizując licytację na rzecz pomocy.

Na początku marca Hubert zorganizował we Wrocławiu pomoc humanitarną, którą udało się bezpiecznie dowieźć do batalionów, dzieci oraz dorosłych będących pod opieką Sióstr Sercanek w Żytomierzu. Konflikt nie gaśnie, a potrzeby są ogromne, zwłaszcza na froncie.

Poza zbiórką rzeczy takich jak: solidne obuwie, latarki, noktowizory czy apteczki z wyposażeniem, prezes Fundacji mieszczącej się przy ul. św. Antoniego 34 we Wrocławiu, stworzył ikony, z których dochód przeznaczy na dalszą pomoc Ukrainie.

W rozmowie z Radiem Rodzina Hubert Kampa opowiada, jak zaczęła się ta historia i jakie przesłanie niosą ze sobą obrazy oblicza Boga i Maryi. Transport z kolejną pomocą na wschód ma wyruszyć jeszcze w marcu.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Fundacja „W Błogosławionej Sztuce” wspiera Ukrainę od 2014 roku. Pomaga dzieciom (Ośrodek „Arka” k. Mariupola), cywilom, Polonii oraz Obronie Terytorialnej i wojsku. Więcej informacji na stronie: https://www.inblessedart.pl

Zob. też:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content