Idź, czyń podobnie! W „Porannym …

fot. Radio Rodzina

Dla wrocławskiej Caritas koniec listopada jest okazją do świętowania srebrnego jubileuszu. Przed dwudziestu pięciu laty, kardynał Henryk Gulbinowicz powołał do istnienia Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Władze wojewódzkie, samorządy terytorialne, włodarze dolnośląskich miast i wsi, na wiele sposobów wspomagają działalność Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Niejednokrotnie Caritas korzystała z doświadczenia i wsparcia w realizowaniu różnorodnych form pomocy i wyrównywania szans:

mówił Marek Oktaba, z Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Na Ostrowie Tumskim powstały nowe kabiny prysznicowe przeznaczone dla osób bezdomnych i ubogich. Z łaźni można korzystać trzy razy w tygodniu, podkreśla s. Aneta Banyś, z Centrum Charytatywnego Caritas:

Jubileuszowe obchody świętowania srebrnego jubileuszu Caritas rozpoczną się 22 listopada o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej uroczystą Eucharystią.

Zwieńczeniem uroczystości będzie gala jubileuszowa, podczas której szereg osób i instytucji w różnorodny sposób wspierających i promujących ideę Caritas otrzyma statuetkę i honorowy tytuł: „Samarytanin Archidiecezji Wrocławskiej”.

POSŁUCHAJ ROZMOWY


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content