Hospicjum Eliasza „Z szacunku dla życia”

pixabay.com

Drugi raz przyglądamy się idei Hospicjum Eliasza – tym razem z perspektywy pielęgniarki Sławy Drozd-Korowaj. Rozmawiamy między innymi o tym, jak wygląda i na czym dokładnie polega taka opieka w ramach – póki co – hospicjum domowego. 

Przede wszystkim pytamy o to, czym różni się hospicjum domowe od tego stacjonarnego, które cały czas się buduje. Pani Sława Drozd-Korowaj dzieli się z nami także tym, czy już teraz są tacy pacjenci, którzy kwalifikują się do umieszczenia ich w hospicjum stacjonarnym

Z rozmowy płynie wielka czułość naszej rozmówczyni do swoich pacjentów. Ale nie tylko sami pacjenci mogą liczyć na pomoc i wsparcie opiekunów czy pielęgniarek, lekarzy, ale także ich rodziny. Jak sama wyznaje pani Sława – można dzwonić do niej o każdej porze z każdym pytaniem.

Zapytaliśmy, jakich pacjentów przyjmuje pod swoje skrzydła Hospicjum Eliasza.

Poruszyliśmy także kwestie tego, że ważne jest nie tylko wsparcie pod kątem fizycznym, ale i (a może przede wszystkim) psychicznym.

Warto dodać, że tego wsparcia od psychologów, psychiatrów potrzeba nie tylko osobom chorym, ale tak samo opiekunom.

Na sam koniec rozmawiamy jeszcze o samej fundacji i o planach rozwoju.

Jednocześnie przypominamy o wciąż trwającej zbiórce na ukończenie budowy hospicjum stacjonarnego. Więcej informacji na: https://hospicjumeliasz.pl/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content