Górny w „Porannym Gościu”: „Mainstream …

fot. Radio Rodzina

Stoimy dziś przed "poważnymi wyzwaniami dla bezpieczeństwa w Europie" – mówił w Londynie Andrzej Duda

Tematem spotkania prezydenta Dudy z premierem Wielkiej Brytanii, Davidem Cameronem były m.in. problemy uchodźców. W tej sprawie obie strony podkreślały obowiązek niesienia pomocy humanitarnej w obozach uchodźców na Bliskim Wschodzie. Drugą częścią byłaby wspólna, europejska akcja zwalczająca przemyt ludzi.

mówił Poranny Gość, publicysta Grzegorz Górny

Wzbierająca fala nielegalnych imigrantów sprawia, że zmieniają się nastroje w Niemczech i Austrii. Przycichły ataki na premiera Węgier. Viktor Orban wyraźnie dał do zrozumienia, że nie pozwoli narazić swoich obywateli na eksperyment multi-kulti:

Po weekendzie na prośbę Niemiec i Austrii zostanie prawdopodobnie zwołany szczyt Unii Europejskiej w sprawie uchodźców. Oba te państwa – początkowo entuzjastycznie nastawione do przyjmowania uchodźców i wręcz ich zapraszające – po kilkunastu dniach całkowicie przestały sobie radzić z sytuacją, dodaje Górny:

Wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska zaznacza, że na razie trzeba poczekać aż wszystkie państwa Unii Europejskiej "solidarnie" wypracują swoje stanowisko w sprawie uchodźców:

Dziś (16.09) o 14:00 w Sejmie premier Ewa Kopacz przedstawi informację na temat kryzysu imigracyjnego w Europie.

inf.własna/IAR


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content