Górny w #PORANNYGOSC o ruchu …

fot. Radio Rodzina

Prezydent Donald Trump chwilę po zaprzysiężeniu podpisał dekret zakazujący finansowania organizacji promujących aborcję.

 - To pewien zwrot po 8 latach rządów Baracka Obamy – mówi Grzegorz Górny, publicysta, Poranny Gość Radia Rodzina:

Czy decyzja Trumpa może mieć efekt w Europie?

W Europie możemy zaobserwować zjawiska, będące próbą powrotu do tradycji chrześcijańskich, jak np. we Francji. Jednym z kandydatów na prezydenta jest republikanin, na którego postawiła katolicka prawica. Zapytaliśmy Porannego Gościa, czy społeczeństwo wraca do wartości z obawy przed radykalnym Islamem?

Prezydent Trump, mimo nieprzychylności mediów, w dwa dni po „Marszu Kobiet”, będących za aborcją, podpisuje ustawę, wielu obywateli w Ameryce głośno przyznaje się do swojej wiary.

W Polsce po czarnych marszach z przełomu września i października, rząd wycofuje się z projektu zakazującego aborcji. Nie słychać było w tym czasie głosów społeczeństwa, będących za obroną życia, mimo że z sondaży wynika, że są większością.

Czy Polska powinna brać przykład ze Stanów Zjednoczonych?

– odpowiada Grzegorz Górny.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o propagandzie niemieckich mediów, mówiących o "polskich obozach koncentracyjnych" i działaniach Polski na rzecz głoszenia prawdy historycznej.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content