Generał Polko w „PORANNNYGOSC” o …

fot. Radio Rodzina

Budowa armii złożonej z co najmniej 200- 250 tys. żołnierzy, nacisk na wojsko operacyjne, a także rozwój artylerii lufowej i rakietowej, obrona powietrzna m.in. to zawiera Koncepcja Obronna RP zaprezentowana przez ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

mówił Generał Roman Polko – były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Konieczna jest także jest świadomość narodowa odnosząca się do obrony granic.

– Mam nadzieję, że ten budżet, którzy otrzymamy będzie sensownie wydatkowany, dodaje generał

Z generałem rozmawialiśmy także o kolejnych zamachach terrorystycznych przeprowadzanych przez islamistów w państwach Europy Zachodniej. Ataki te wywołują debatę na temat bezpieczeństwa również w Polsce. Za nami szczyt NATO, ŚDM, ale imprezy masowe odbywają się niemal co chwilę. Czy w naszym kraju możliwy jest brytyjski scenariusz?

Przypomnijmy, 7 ofiar śmiertelnych, kilkadziesiąt rannych, osiemnaście poszkodowanych w stanie krytycznym. – to bilans sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie.W nocy z soboty na niedzielę kierowca furgonetki wjechał w grupę pieszych na Moście Londyńskim, po tym napastnicy udali się na pobliski Market i tam ranili nożami przechodniów. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content