Gen. Polko w „Porannym Gościu” …

fot. Radio Rodzina

Światowy terroryzm można pokonać, jeśli jego przeciwnicy będą działać razem, zaznaczył w rozmowie „Poranny Gość” gen. Roman Polko, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Zdaniem generała, nasz kraj powinien wysłać do walki z terrorystami to, co ma najlepszego, czyli jednostki specjalne. Polska powinna zrobić wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polakom, bo to jest podstawowa zasada:

Nowy szef polskiego MSZ, Witold Waszczykowski, będzie nakłaniał parnetrów europejskich do wypracowania wspólnej strategii, dodaje gen. Roman Polko:

Ataki terrorystyczne w Paryżu wzbudziły wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, w tym na Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce. Do zapewnienia bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia nie wystarczą służby państwowe. Potrzebne będzie też przeszkolenie wolontariuszy, zaznacza były dowódca jednostki GROM:

Komitet Organizacyjny ŚDM jest w stałej współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Regularnie przedstawiciele Komitetu spotykają się z Policją na szczeblu wojewódzkim, jak i odpowiednimi służbami na poziomie Miasta. W pracach przygotowawczych biorą udział przedstawiciele Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz szefowie Miejskiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Zespoły te otrzymują od Komitetu Organizacyjnego wszystkie potrzebne informacje dotyczące przebiegu wydarzeń centralnych, ich lokalizacji oraz szacowanej liczby uczestników.

Od wielu miesięcy odbywają się wizje lokalne miejsc głównych celebracji oraz katechez. Biorą w nich udział m.in.: przedstawiciele Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Ministerstwa Obrony Narodowej. Bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży jest priorytetem, w związku z tym zasadnicza część informacji ma status poufny.

Szacuje się, że na Światowe Dni Młodzieży do Polski przyjedzie ok. 2 mln młodych ludzi.

inf. własna/Biuro Prasowe ŚDM


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content