Fundacja Małych Stópek

fot. FMS

„Każdy dzień jest dobry, by bronić życia” – w audycji Dziś w Kościele poruszyliśmy temat Fundacji Małych Stópek. Czym dokładnie się zajmuje, w jakim celu możemy się do nich zgłosić? Na te inne pytania odpowiedziała Anna Piotrowska, rzeczniczka prasowa fundacji.

Fundacja swoją nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom. Takie informacje możemy uzyskać przez stronę Fundacji. Jaka to dokładnie pomoc, w jakim wymiarze, kto się zgłasza do fundacji? Tego już dowiedzieliśmy się od Anny Piotrowskiej.

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. A przecież nasze Radio skupia się przede wszystkim na działalności na terenie Dolnego Śląska. Czy jednak możemy mieć jakiś związek, jako region, z tą inicjatywą? Okazuje się, że bardzo wiele.

Przypominamy, że 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia i związaną z tym możliwością podjęcia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym okresie Fundacja działa ze zdwojoną siłą.

Jeśli tylko chcielibyście zasilić szeregi Fundacji albo nawet tylko chcielibyście porozmawiać, to na stronie są dostępne wszystkie potrzebne informacje i numery telefonów: https://fundacjamalychstopek.pl/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content