Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza – „z szacunku dla życia”

fot. Radio Rodzina

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie prowadzi społeczne Hospicjum Domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia, ubogich w ośrodki hospicyjne, z dala od większości miast. Dziś rozmawiamy o działalności z panią Martą Jung, manager do spraw PR.

Fundacja została powołana do życia w 2009 roku z inicjatywy dr Pawła Grabowskiego, który wyjechał z Warszawy na wschód Polski, aby realizować swoją misję pomocy samotnym osobom u kresu ich życia. Początkowo fundacja funkcjonowała pod nazwą Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Ówczesną siedzibą fundacji była wieś Nowa Wola k. Michałowa.

Zapytaliśmy więc o to, jak wyglądały te początki, ale też dlaczego padło akurat na Podlasie. Okazało się, że jest to wynik czystej analizy, że właśnie tam jest największa trudność z dostępem do opieki medycznej.

Jak wygląda pomoc w ramach takiego domowego hospicjum? Kto może na nią liczyć? Pani Marta Jung wyjaśnia:

Na razie rozmawiamy o Hospicjum Domowym i jego działaniach, natomiast ambicją Fundacji jest stworzenie stacjonarnej placówki, która mogłaby przez cały dzień udzielać pomocy tym, którzy nie są w stanie funkcjonować bez opieki.

Na koniec rozmowy apel do wszystkich, którzy mogą wesprzeć powstanie stacjonarnego hospicjum. Pani Marta Jung wyjaśnia też, dlaczego akurat św. prorok Eliasz został patronem Fundacji.

Na stronie fundacji https://hospicjumeliasz.pl/chce-pomoc/przekaz-darowizne/ znajdują się informacje, w jaki sposób można przekazać darowiznę na budowę stacjonarnej placówki.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content