Firlej w kontakcie. Działania osiedlowe na Przedmieściu Świdnickim i Grabiszynie

Olga Szelc, ODA Firlej - fot. Radio Rodzina

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu zaprasza do udziału w inicjatywach lokalnych. Przed nami m.in. kino sąsiedzkie, warsztaty z ilustratorką Gosią Kulik oraz malowanie eko-muralu.

Do 8 września trwa nabór prac w konkursie na koncepcję muralu (koncepcja wizualna lub werbalna-opisowa), który w drugiej połowie miesiąca zostanie odsłonięty w ODA Firlej przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Projekt zakłada zaangażowanie młodzieży w wieku 14-20 lat, która może nadsyłać swoje prace na adres firlejwkontakcie@gmail.com. Po wyborze najciekawszej koncepcji, autor lub autorka spotka się z Gosią Kulik, by omówić realizację grafiki.

Następnie w dniach 17-19 września nastąpi proces tworzenia muralu na jednej ze ścian wewnątrz Ośrodka. Całość zostanie wykonana przy użyciu farb fotokatalitycznych, które mają właściwości pochłaniające zanieczyszczenia z powietrza. Tytuł „Dźwięki natury/kolory architektury” ma kierować młodych twórców w stronę inspiracji dźwiękami zaczerpniętymi z natury i przełożenia ich na język malarstwa.

Więcej o działaniach w ramach projektu „W kontakcie” programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne oraz koncertach zaplanowanych w Firleju jesienią, rozmawiamy z Olgą Szelc.

POSŁUCHAJ

Cz. 1. Projekty osiedlowe włączające mieszkańców

Cz. 2. Aktualności na osiedlach i u sąsiadów, Kawiarnia Sąsiedzka

Cz. 3. Działania włączające młodzież

Rozmawiała Daria Detlaf.

„W kontakcie” – projekt w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne – jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021.

„Sąsiedzi 2021 / Neighbours 2021” to projekt dofinansowany w ramach programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne Pomosty”.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content