Europosłanka Beata Kempa: Nie dojdzie do przedwczesnych wyborów

fot. Radio Rodzina

W Dniu kobiet odbywały się manifestacje mające związek z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego roku, który dotyczył aborcji. We Wrocławiu policja używała gazu łzawiącego.

Sprawę komentowała w „Porannym Gościu” europosłanka Beata Kempa.

Funkcjonariusze zabezpieczali m.in. przebieg zgromadzenia z przemarszem, którego uczestnicy, niestosowali się do obowiązujących przepisów, a także swoim zachowaniem zagrażali bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W pewnym momencie działań, jeden z agresywnych mężczyzn przewrócił się, a następnie zaczął rzucać w policjantów, posiadanymi przy sobie przedmiotami. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia oraz naruszenie obowiązującego prawa, jeden z funkcjonariuszy użył środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Chwilę później nastąpiło zatrzymanie mężczyzny. 39-latka przewieziono do komisariatu przy ulicy Trzemeskiej, aby wykonać czynności w niezbędnym zakresie z jego udziałem.

Z była minister i europosłanką Europejskich Konserwatystów i Reformatorów rozamawialiśmy także o rezolucji dot. ogłoszenia Unii Europejskiej tzw. „strefą wolności LGBT-IQ” oraz Krajowym Planie Odbudowy, którego przeciwni są politycy Solidarnej Polski.

Zdaniem byłej minister do przedwczesnych wyborów nie dojdzie.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content